Különleges élményt kínál kicsiknek és nagyoknak a miskolctapolcai csónakázótó szomszédságában található, mintegy 800 m hosszú, télen-nyáron üzemelő alpesi bobpálya.
A kalandtúra lényege, hogy mindenki legyőzheti saját korlátait mind fizikai, mind pszichikai értelemben, s ezáltal a résztvevők egyfajta testi- és mentális erőpróbán vehetnek részt, s emellett teljesen új és egyedi élményt kapnak a pályarendszereken való végighaladás során.
A Diósgyőri Papírgyár egyedülálló papírtörténeti kiállítást rendezett be történelmi ereklyéiből a hagyomány ápolása, a szakmai múlt megőrzése céljából, mely városunk idegenforgalmi látványosságainak kuriózuma.
A múzeum 1899-ben alakult meg Borsod-Miskolczi Múzeum néven. Az intézmény 1953-ban vette fel a sokoldalú tudós, Herman Ottó nevét. 1963-ban vált a múzeumi szervezet központjává, és ettől az időtől terjedt ki gyűjtőterülete Borsod-Abaúj-Zemplén megyére.
A Herman Ottó Múzeum Képtára nemcsak a térség, de az ország egyik leggazdagabb, állandó jellegű képzőművészeti látványossága. A kiállítás a barokk korszaktól a szecesszióig vonultatja fel a magyar festészet remekműveit.
A Lézerpont Látványtár Miskolc kulturális turizmusának egyedi színfoltja. A 800 m2-en bemutatott 10 kiállítás valamelyike biztosan felkelti érdeklődésünket és a család minden tagja megtalálja a szívéhez közelállót.
Felsőhámorban látható őskohó néven közismert faszén tüzelésű nagyolvasztó hazánk első ipari műemléke. Építője a híres Fazola Henrik, aki ezen a területen több bányát is felfedezve vasművet létesített.
A fokozottan védett Szent István-barlang Lillafüreden, Miskolctól 3,5 km-re nyílik. Bejárata a Palota-szállótól 500 m-re, az Eger-Miskolc műút mellett található. Járatainak összhossza 1043 m, függőleges kiterjedése 94 m.
A fokozottan védett Anna-barlang Lillafüreden, Miskolctól 3 km-re nyílik. Bejárata a Palota-szálló alatti Függőkert aljában, közvetlenül a Szinva-vízesés mellett található.
Az ÉSZAKERDŐ Zrt. által üzemeltetett Lillafüredi Állami Erdei Vasút (LÁEV) főként védett természeti területeken szállítja utasait. Pályája érinti Lillafüredet, a Bükk hegység páratlan szépségű kiránduló- és üdülőhelyét.
Évente közel 200 ezres utast szállít, fővonala a Szinva- és a Garadna-patak völgyében 14 kilométer hosszan húzódik.
A lenyűgöző környezetben lévő Hámori-tó a Garadna patak felduzzasztásával keletkezett. Ma kedvelt horgász- és csónakázótó, télen a jégen korcsolyázni is lehet.
A Diósgyőri Vár közvetlen közelében álló gyönyörű épület terveit az Ybl-díjas Rudolf Mihály és Hidasnémeti János miskolci építészek készítették. A helyi védettségű épület generál-kivitelezését a Balázs István vezette Bükk-Közmű Bt. végezte.
A múzeum, mely 1960-ban nyílt meg Miskolc-Felsőhámorban a lillafüredi Palotaszálló közelében, a Szinva és a Garadna patak összefolyásánál, a XVIII. sz. végén épült barokk stílusú kancellária épületében található.
Járatainak teljes hossza meghaladja a 90 métert. A barlang számos veszélyeztetett állatfajnak, többek között védett és fokozottan védett denevérfajoknak nyújt állandó és időszakos szálláshelyet.
A Bükk hegység csodáira nyújt gyönyörű kilátást a magasból a Lillafüredi Libegő, mely a lillafüredi üdülőövezetből szállítja az utasokat Jávorhegyre, Bükkszentkereszt irányába.
Vár az ország legkomplexebb kalandparkja! A Lillafüredi Sport- és Kalandpark Magyarország egyik legszebb természeti környezetében, festői szépségű tájon, a Bükk-hegység lábainál húzódó Szinva-völgyben, a Szinva-patak és a Garadna-patak összefolyásánál található.